PostHeaderIcon درباره ما ااا

+ 0
+ 0

بسم الله الرحمن الرحیم

نگاه علمی و پژوهشی به قیام امام حسین(ع) که در نهایت به حماسه بزرگ عاشورا ختم می شود، یکی از مهمترین مبانی فکری جهان تشیع محسوب می شود.عاشوراپژوهی مسئله‌ی آینده‌ی زندگی بشر است و زندگی عاشورایی حقیقت است و  باید تبیین علمی‌و موشکافانه‌ای از کربلا ارائه شود تا بشر به آن تأسی کند و به حقیقت دست یابد.

واقعه عاشورا، جریان کربلا و تاریخ اسلام غیر از آنچه در باب پیامبر(ص) تحقیق و ارائه شده، بیشترین تحقیقات را به خود اختصاص داده است و در جهان تشیع واقعه عاشورا بیشترین جستجو و تحقیق را داشته و شاید قدیمی ترین اطلاعات را از واقعه عاشورا داریم.واقعه عاشورا و اربعین یا جریانات مربوط به امام حسین(ع) در حوزه مطالعات تاریخ قرار می گیرد و در صورتی که در حوزه های دیگر هم باشد به کمک این دانش می آیند. تاریخ عاشورا و قضایای مربوط به امام حسین(ع) از قضایای پر آثار بوده است. این قضیه را محققان ما پیش از هر قضیه دیگری مطرح می کنند، در باب اربعین حسینی نیز همین طور است.

در خصوص عزاداری روایات بسیاری وجود دارد و در سنت و سیره اهل بیت(ع) به فراوانی این مقوله یافت می شود.یکی از نکته های مهمی که در عزاداری امام حسین(ع) وجود دارد را زنده نگه داشتن راه سید الشهداء(ع) و اهداف این امام بزرگوار دانست.


 در باب اهمیت سند اربعین به روایتی از امام حسن عسکری (ع) ؛ یکی از علائم مؤمن را زیارت اربعین در چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) ذکر کرده است.
از آنجا که مصائب امام حسین(ع) از حدّ تصور انسان بیرون است، به هیچ وجه نمی توان حق این مصیبت را ادا کرد و به همین خاطر است که این سنّت شریف نباید متوقف شود و پایبندی به زیارت امام حسین(ع) نیز از جانب خاندان پاک وی زمینه ای را فراهم کرده،‌ تا فاجعه عاشورا و درس های عظیم آن به باد فراموشی سپرده نشود.


آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 18:02)

 

كتابهاي مقتل و روضه
جستجو
اوقات شرعی

در محضر امام حسين (عليه السلام)
گنج معنوي
امام حسين (عليه‏ السلام) فرمودند: وُجِدَ لَوْحٌ تَحْتَ حائِطِ مَدينَةٍ مِنْ الْمَدائِنِ مَكْتُوبٌ فِيهِ: عَجِبْتُ لِمَنْ اَيْقَنَ بِالْمَوْتِ كَيْفَ يَفْرَحُ؟ وَعَجِبْتُ لِمَنْ اَيْقَنَ بِالْقَدَرِ كَيْفَ يَحْزَنُ؟ وَعَجِبْتُ لِمَنِ اخْتَبَرَ الدُّنْيا كَيْفَ يَطْمَئِنُّ اِلَيْها؛ زير ديوار شهرى از شهرها لوحى پيدا شد كه در آن چنين نوشته شده بود: تعجّب مى‏كنم براى كسى كه به مرگ يقين دارد چطور شادى مى‏كند، و در شگفتم از كسى كه سرنوشت را قبول دارد چگونه اندوهگين مى‏شود، و عجب دارم از كسى كه دنيا را آزمايش كرده، باز چگونه به آن اطمينان پيدا مى‏كند! [عيون اخبار الرضا، ج 2، ص 48.]
آمار بازدیدکنندگان
211امروزmod_vvisit_counter
410دیروزmod_vvisit_counter
621این هفتهmod_vvisit_counter
2999هفته گذشتهmod_vvisit_counter
11220این ماهmod_vvisit_counter
17787ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1425127کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 20 مهمان, 1 ربوت حاضر
IP شما: 54.225.57.89
 , 
امروز: 29 آبان 1396
مطالب سایت

بازکردن | بستن