PostHeaderIcon جديدترين مطالب

PostHeaderIcon پربيننده ترين

PostHeaderIcon پایگاه اطلاع رسانی تخصصی عاشورا پژوهي

PostHeaderIcon پاسخ به شبهات عزادارى براى امام حسين (ع) (2)

+ 0
+ 0
شبهات عاشورایی - عزادارىسيد محمد حسينى قزوينى

آقاى هدايتى:

سيره صحابه در مورد عزادارى امام حسين (ع) را براى ما توضيح دهيد.

استاد حسينى قزوينى:

در رابطه با سيره صحابه، همين اندازه که أم سلمه که هم همسر رسول اکرم (ص) است و هم صحابيه رسول اکرم (ص) است، بعد از اينکه اين تربت را آقا رسول اکرم (ص) به أم سلمه داد، آن را در شيشه اى گذاشته بود و منتظر بود که اين قضيه چه خواهد شد، تا اينکه يک روزى ديد همين تربت، داخل اين شيشه، مبدل به خون شد و متوجه شد بر اينکه آقا امام حسين (ع) به شهادت رسيده است و در روايات متعدد آمده که مردم مدينه، مهاجرين و أنصار، در مصائب آقا امام حسين (ع) آنچنان گريه و عزادارى کردند که بعد از رحلت رسول اکرم (ص) همچنين قضيه اى را مدينه به خودش نديده بود.

 

PostHeaderIcon پاسخ به شبهات عزادارى براى امام حسين (ع) (3)

+ 0
+ 0
شبهات عاشورایی - عزادارىسيد محمد حسينى قزوينى

سؤال اول:

أهل سنت مى گويند ما شيعه معتقديم که امام حسين (ع) شهيد شد، بخاطر اينکه ما بر او گريه کنيم و ثواب ببريم و به بهشت برويم، اين شبهه را جواب بدهيد.

جواب:

مى گويند امام حسين (ع) را خود شيعيان به شهادت رساندند، همان هائى که نامه نوشتند به امام حسين (ع) که برود به کربلاء. البته اين سؤال را ما جواب داده ايم و روى سايت هم هست(مقصود سايت ولى عصر مى باشد) و اگر بخواهيم الآن کامل جواب بدهيم، فرصت زيادى مى برد؛ اما خلاصه اينکه يکى از جملاتى که خود امام حسين (ع) در روز عاشوراء مطرح کرد و همه آورده اند که فرمودند:ويلکم يا شيعة آل أبى سفيان، إن لم يکن لکم دين و کنتم لا تخافون يوم المعاد، فکونوا أحرارا فى دنياکم هذه.

 

PostHeaderIcon پاسخ به شبهات عزادارى براى امام حسين (ع) (4)

+ 0
+ 0
شبهات عاشورایی - عزادارىسيد محمد حسينى قزوينى

آقاى هدايتى:   آيا واقعه کربلاء، ارتباطى با ماجراى سقيفه داشته يا خير؟

استاد حسينى قزوينى:در رابطه با اين سؤال، اگر بخواهيم به تفصيل وارد شويم، احتياج به چندين جلسه بحث و تحليل دارد و نظرات شيعه و سنى مطرح بشود و حقائقى که در فاصله اين ۵۰ سال انجام گرفت، مورد بررسى قرار بگيرد تا ارتباط تنگاتنگ واقعه کربلاء با ماجراى سقيفه روشن بشود؛ ولى آنچه که مسلم است و براى هر کسى قابل درک است، اين است که رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) از همان آغاز بعثت، مسئله خلافت و وصايت آقا اميرالمؤمنين (عليه السلام) را، تا آخرين روزهاى حيات زندگيشان مطرح کردند؛ چه در غدير، چه در بستر بيمارى و چه در آخرين جلسه اى که آمدند به مسجد و سخن على مع القرآن و القرآن مع على را مطرح کردند؛ ولى متأسفانه اين سخنان نبى مکرم (عليه السلام) ناديده گرفته شد و جانشين منصوص و منصوب آقا رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم)، کنار زده شد و افراد ديگرى بر سر قدرت نشستند و حالا اين انگيزه ها چه بود، اينها را قبلا مفصل بحث کرديم؛ ولى آنچه که مسلم است، بعد از ماجراى سقيفه، آقا اميرالمؤمنين (عليه السلام) ۲۵ سال خانه نشين شد و از عرصه عمل و حکومت جدا شد و در طول اين ۲۵ سال، چقدر حقائق اسلامى بهم ريخت و سنت رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) دست خوش تغيير شد. إن شاء الله هنگام بحث در مورد علت قيام امام حسين (عليه السلام)، اينها را مفصل مورد بررسى قرار خواهيم داد. آنچه که مسلم است اين است که بعد از ۲۵ سال آقا اميرالمؤمنين (عليه السلام) زمام امور حکومت را بدست گرفت؛ ولى متأسفانه، آن کينه هاى بدرى و احدى و حنينى، شعله ور شد و نگذاشتند آقا اميرالمؤمنين (عليه السلام) پس از ۲۵ سال که حکومت را بدست گرفته، بتواند اين کشتى امت اسلامى را به ساحل برساند. اين خيلى روشن و واضح است که خود آقا اميرالمؤمنين (عليه السلام) هم کاملا اشاره دارد به اين قضيه و مى فرمايد:

 

PostHeaderIcon پاسخ به شبهات عزادارى براى امام حسين (ع) (5)

+ 0
+ 0
شبهات عاشورایی - عزادارىسيد محمد حسينى قزوينى

آقاى هدايتى:

حضرت زينب (سلام الله عليها) در يکى از خطابه هايشان در عصر عاشوراء فرمودند:بأبى من أضحى عسکره فى يوم الاثنين نهبا.پدرم فداى آن کسى که سپاهش روز دوشنبه قربانى و غارت شد.

وا حزناه! وا کرباه! اليوم مات جدى رسول الله.

امروز جدم رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) از دنيا رفت.لهوف سيد بن طاووس، ص۷۸

روز دوشنبه روزى است که رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) رحلت فرمودند؛ آن روز جانگدازى که نقطه انحراف امت اسلامى آغاز شد. بايد ارتباط روز دوشنبه رحلت پيامبر (صلى الله عليه و آله و سلم) با روز دوشنبه روز عاشوراء حسينى دانسته شود. لطفا در مورد مطالب حضرت زينب (سلام الله عليها) توضيحاتى بدهيد.

استاد حسينى قزوينى:

 

PostHeaderIcon پاسخ به شبهات عزادارى براى امام حسين (ع) (6)

+ 0
+ 0
شبهات عاشورایی - عزادارى

سيد محمد حسينى قزوينى
آقاى هدايتى:
هنگامى در همان خطبه که حضرت زينب (سلام الله عليها) مى گويد:يا أصحاب محمداه! هؤلاء ذريه المصطفى يساقون سوق السبايا.
خطاب به چه کسانى است؟ اگر خطاب به لشکريان عمر سعد است که ظاهر جمله هم همين طور است، آيا در بين لشکريان عمر سعد از اصحاب رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) هم بودند؟ چنانچه تاريخ گواهى مى دهد که از اصحاب رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) در ميان ياران امام حسين (عليه السلام) بودند. اين را لطفا توضيح بدهيد به ضميمه اين حديث مشهور که قبلا فرموده ايد:رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) در روز قيامت مى بينند که عده زيادى از اصحاب را مگر تعداد کمى، به طرف جهنم مى برند، رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) سؤال مى کند اينها که هستند؟ خطاب مى رسد: يا رسول الله! اينها بعد از تو به انحراف رفتند.

اين دو مطلب را در کنار هم تحليل بفرمائيد.

استاد حسينى قزوينى:

در رابطه با اينکه حضرت زينب (سلام الله عليها) اشاره مى کند به اينکه يا اصحاب محمداه! قطعا اشاره به لشکريان عمر سعد نيست و هيچ شک و شبهه اى نيست؛ حتى يک نفر هم ادعا نکرده که از اصحاب نبى مکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) يک نفر هم در ميان لشکريان عمر سعد بوده؛ اينجا خطاب به همان اصحاب رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم) است و آنهايى که اين را زمينه سازى کردند که معاويه روى کار بيايد و بعد از معاويه، برخلاف عهدنامه اى که با امام مجتبى ‌(عليه السلام) بسته بود و بر خلاف سنت رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم)، يزيدى که شارب الخمر و ميمون باز و قمارباز بود بر سر کار بيايد و اصلا معتقد به اسلام نبود؛ همانطور که خودش با ديدن سر مطهر آقا امام حسين (عليه السلام)، شروع کرد به استهزاء کردن رسول اکرم (صلى الله عليه و آله و سلم): لعبت هاشم بالملک، فلا خبر جاء و لا وحى نزل.

 

كتابهاي مقتل و روضه
جستجو
اوقات شرعی

حاضرین در سایت
ما 11 مهمان آنلاین داریم
در محضر امام حسين (عليه السلام)
نافرمانی خدا
امام حسین (علیه السلام)می فرمایند: بر هیچ چشم مؤمن به خدا روا نیست که ببیند خدا نافرمانی می شود و (چشم) خود را فرو ببندد مگر آن وضع را تغییر دهد. تنبیه الخواطر/ج2/ص179.
آمار بازدیدکنندگان
11امروزmod_vvisit_counter
314دیروزmod_vvisit_counter
1249این هفتهmod_vvisit_counter
3882هفته گذشتهmod_vvisit_counter
10906این ماهmod_vvisit_counter
14158ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1535488کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 11 مهمان حاضر
IP شما: 54.81.0.22
 , 
امروز: 02 خرداد 1397
مطالب سایت

بازکردن | بستن

scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia sac lancel pas cher balenciaga pas cher