PostHeaderIcon جديدترين مطالب

PostHeaderIcon پربيننده ترين

PostHeaderIcon پایگاه اطلاع رسانی تخصصی عاشورا پژوهي

PostHeaderIcon آثار و بركات امام حسین(علیه السلام) – قسمت دوم

+ 0
+ 0
فضائل امام حسين (ع) - برکات

 

نويسنده:عليرضا رجالى تهرانى

بخش چهارم: آثار و بركات زيارت سيدالشهداء (علیه السلام)

سخنى پيرامون زيارت سيدالشهدا (علیه السلام)
اى غمين ز اشتياق حضرت او
روز و شب مايل به زيارت او
تو از او دور نيستى بالله
«قبره فى قلوب من والاه »
در طول تاريخ انسانهايى بوده و هستند كه پس از مرگشان ، زندگى و حياتشان ادامه پيدا كرده و با مرگ بدنشان ، وجودشان و شخصيت و انديشه‏شان ادامه يافته است . مردان خدا و شخصيتهاى الهى، همانگونه كه در زمان حيات خويش استوانه دين و محور انسانيت و پشتوانه حق و عدالت هستند ، در زمان پس از مرگ نيز آرامگاه و زيارتگاهشان پشتوانه حق و عدالت و فضيلت است . و در اين ميان ، زيارت مشهد حسينى از ويژگيهاى برجسته‏اى برخوردار است . آنانكه توفيق پيدا مى كنند و به زيارت مرقد مطهرش مشرف مى شوند ، روى به آستان امام حسين (ع) آورده و به جانب اين مدرسه عشق و فضيلت و دانشگاه كمال و تربيت مى‏گرايند . اينگونه تربيت اجتماعى و يك چنين موسسه تهذيب اخلاق و ادب ، براى هيچ ملتى از ملل گيتى ميسر و مقدورنيست .
البته ملحدين و معاندين و مخالفين مكتب تشيع به خيال خود شبهات و اشكالهاى مى كنند و مى گويند: «زيارت قبور، بت پرستى است ؟!» در حالى كه هر كس كه به زيارت قبور ائمه (ع) مى رود هرگز به عنوان «بت» آنها را زيارت نمى‏كند . چه كسى است كه حسين بن على (ع) راخدا بداند؟!! شيعه، امام را مقرب درگاه خدا مى‏داند و با توسل به او قربى به خدا پيدا مى كند، همانطور كه خودش در قرآن مجيد فرمود:«به سوى او وسيله بگيريد» 37 امام را وسيله الهى مى‏داند. زيرا توسل و شفاعت، بعدى از ابعاد زيارت است كه زائر از اين طريق خود را به درگاه الهى نزديك مى‏كند، و پيشوايان ما وعده فرموده‏اند كه از زائران خود دستگيرى كنند.
 

PostHeaderIcon آثار و بركات عزادارى و گريه بر سيدالشهداء (ع)

+ 0
+ 0
فضائل امام حسين (ع) - برکات


سخنى پيرامون عزادارى و گريه بر سيدالشهدا (ع)

«گريه» مظهر شديدترين حالات احساسى انسان است، و علتها و انگيزه‏هاى مختلفى دارد كه هر يك از آنها نشان دهنده حالتى خاص است . در روايات ، بعضى از انواع گريه تحسين شده و از صفات پسنديده بندگان پاكدل خداوند به حساب آمده است ، و بعضى از انواع گريه مذموم شمرده شده است .

 

PostHeaderIcon آثار و بركات فردى سيدالشهداء (ع)

+ 0
+ 0
فضائل امام حسين (ع) - برکات


1- چراغ هدايت و كشتى نجات‏

من آن نورم كه در شبهاى تاريك

چراغ رهنماى كاروانم

در اين دريا منم آن ناخدايى‏

كه كشتى را به ساحل مى‏رسانم‏

روايت شده كه امام حسين (ع) فرمود: «خدمت رسول خدا (ص) شرفياب شدم در حاليكه ابى بن كعب هم آنجا بود. حضرت رسول اكرم (ص) فرمود: مرحبا به تو ، اى ابا عبدالله ، اى زينت آسمانها و زمين . ابى گفت : چگونه او زينت آسمانها و زمين است در صورتى كه كسى غير از تو چنين نيست؟ حضرت فرمود: اى ابى ، قسم به كسى كه مرا به حق به نبوت مبعوث كرد، حسين بن على در آسمان بزرگتر از روى زمين است، و همانا بر طرف راست عرش الهى نوشته شده است كه او چراغ هدايت و كشتى نجات است » . 1

 

PostHeaderIcon آثار و بركات مرقد شريف سيدالشهداء (ع)

+ 0
+ 0
فضائل امام حسين (ع) - برکات


سخنى پيرامون مرقد سيدالشهدا (ع)

اگر چه قبر حقيقى سيدالشهدا (ع) در دلها و قلبهاست كه بناى آن از دوران كودكى در سرزمين دل شيعيان و عاشقانش گذارده شد؛ اما مرقد شريف آن حضرت همواره از آثار و بركات متعددى برخوردار بوده است .

ضريح مقدس و حرم مطهر امام حسين (ع) يادگارى از جان نثارى و فداكارى او و يارانش در راه خدا مى‏باشد. مرقدى كه جاى عترت آدميان براى ابد و دوام خواهد بود، و سزاوار است كه اين بارگاه شريف و غم‏انگيز و شور آفرين، همواره زيارتگاه مردم جهان شده و انسانها ، فداكارى و عشق و صفا را از خفتگان اين مرقدهاى شريف ، سرمشق گيرند.

حرم حسين كعبه دلهاست . و اين كعبه طوافگاه زائران و قبله اميدواران و دارالشفاى دردمندان و پناهگاه توبه كنندگان و گنهكاران است.

 

PostHeaderIcon امام‌ حسين‌(ع) و علم‌ به‌ شهادت‌

+ 0
+ 0
فضائل امام حسين (ع) - آزادگي امام حسين (ع)
نورالدين شريعتمدار جزائرى

از باورهاي‌ پرسش‌انگيز شيعه‌، علم‌ امام‌ حسين‌(ع) به‌ شهادت‌ خود و يارانش‌است‌. اين‌ پرسش‌ در بارة‌ علم‌ ديگر امامان‌ به‌ شهادتشان‌ نيز گفته‌ مي‌شود؛ چرااميرالمؤمنين‌(ع) که‌ مي‌دانست‌ به‌ شهادت‌ مي‌رسد به‌ مسجد رفت‌ و به‌ نماز ايستاد؟ وامام‌حسن‌(ع) چرا آب‌ زهرآلود را نوشيد؟ و گاهي‌ فراتر از موضوع‌ شهادت‌، از علم‌ پردامنة‌پيامبر و امامان‌ به‌ گذشته‌ و آينده‌ و امور پنهان‌ پرسش‌ مي‌شود که‌ گسترة‌ اين‌ علم‌ تا چه‌مقدار است‌ و اين‌ که‌ آيا پيامبر و امام‌ همه‌ چيز را در هر حال‌ و در هر زمان‌ مي‌دانند و ياعلم‌ آنان‌ شروط‌ و قيودي‌ دارد و بخشي‌ از امور از آنان‌ پوشيده‌ مانده‌ است‌؟

در اين‌ نوشتار، تلاش‌ بر اين‌ است‌ با نگاهي‌ گذرا در آغاز، علم‌ پيامبر و امام‌ رابررسي‌ نماييم‌. سپس‌ پرسش‌ دربارة‌ با علم‌ به‌ شهادت‌ را پاسخ‌ گوييم‌.

گستره‌ علم‌ پيامبر و امام‌

 

كتابهاي مقتل و روضه
جستجو
اوقات شرعی

حاضرین در سایت
ما 31 مهمان آنلاین داریم
در محضر امام حسين (عليه السلام)
هوشياري در مقابل ظالمان
امام حسين (عليه‏ السلام) فرمودند: لِيَكُنْ كُلُّ امْرِئٍ مِنْكُمْ حِلْساً مِنْ اَحْلاسِ بَيْتِهِ مـادامَ هذَا الرَّجُلُ حَيّاً فَاِنْ يُهْلَكْ وَاَنْتُمْ أحْياءٌ رَجَوْنا اَنْ يُخَيِّرَاللّه‏ُ لَنا وَيُؤْتينا رُشْدَنا وَلا يَكِلَنا اِلى انْفُسِنا، «اِنَ‏اللّه‏َ مَعَ الَّذينَ اتَّقَوا وَالَّذينَ هُمْ مُحْسِنُون.» [نحل، 128]َ؛ هريك از شما تا زمانى‏كه اين مرد (معاويه) زنده است خانه نشين در خانه خودش باشد (يعنى حركتى نكند) پس وقتى كه او به هلاكت رسيد و شما زنده بوديد اميد است كه خداوند رشد و رستگارى را براى ما برگزيند و ما را بخودمان وامگذارد، (همان طور كه در قرآن وعده فرموده است كه) خدا با كسانى است كه تقوا پيشه كنند و كار نيكو انجام دهند. [موسوعة كلمات الامام الحسين ص 205، ح 152.]
آمار بازدیدکنندگان
201امروزmod_vvisit_counter
336دیروزmod_vvisit_counter
537این هفتهmod_vvisit_counter
3265هفته گذشتهmod_vvisit_counter
6246این ماهmod_vvisit_counter
11114ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1556606کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 31 مهمان حاضر
IP شما: 54.162.123.74
 , 
امروز: 25 تیر 1397
مطالب سایت

بازکردن | بستن

scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet scarpe golden goose outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet tods scarpe outlet valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia sac lancel pas cher balenciaga pas cher