PostHeaderIcon جديدترين مطالب

PostHeaderIcon پربيننده ترين

PostHeaderIcon پایگاه اطلاع رسانی تخصصی عاشورا پژوهي

PostHeaderIcon چرا می گوییم حسین(ع) وارث همه انبیاست؟

+ 0
+ 0
مقالات - اطلاع رسانی

آیت الله جوادی آملی پاسخ می دهد

 آیت الله جوادی آملی می گوید: «وجود مبارک حسین‌‌بن‌علی چون عقل و عدل‌مدار بود لذا وارث همه انبیا بود که آنها هم حق‌مدار بودند و عقل‌مدار بودند و عدل‌محور و معنای ارث هم این است که در ارث، مالک به جای مالک می‌نشیند.»

آنچه می خوانید گلچینی ازسخنان آیت الله جوادی آملی در برنامه تلویزیونی "نهضت سيدالشهداء بر مدار عقل و عدل" است.


 

PostHeaderIcon سه انحراف حکومت بنی امیه

+ 0
+ 0
مقالات - اطلاع رسانی

یادداشت حجت‌الاسلام محمدتقی فاضل میبدی

یادداشتی از حجت‌الاسلام محمدتقی فاضل میبدی درباره انحرافات حکومت بنی امیه که به قیام امام حسین(ع) منجر شد.

امویان تمام  ارزش های اسلامی را باز ستانده و برای پیشبرد سیاست خود جز ترس و پول چیزی نمی‌شناختند. هدف، حكومت كردن و حفظ قدرت بود، به هر قیمت و روش؛ معاویه عملا روش حاکمیت سیاست براخلاق را به كار بسته بود. احمد امین مصری می‌گوید: حكومت بنی‌امیه بر پایة خوارشمردن ملل زیردست است بنا شده بود و در حقیقت اعراب در این تعصب با تعالیم خود اسلام مخالف بودند.


 

PostHeaderIcon اختلاف روایت مقاتل درباره شهادت ابوالفضل(ع)

+ 0
+ 0
مقالات - اطلاع رسانی

چرا نام 2 عباس در کتاب های تاریخ کربلا وجود دارد؟

کتب «ناسخ» و «مقتل خوارزمی» چنین روایت کرده اند که بعد از شهادت حضرت عبّاس، علی اکبر (علیهماالسلام ) شهید شد و او آخرین شهید است.

از کتاب قمقام چنین به دست می آید که حضرت عباس علیه السلام آخرین شهید است (یعنی بعد از ذکر شهادت عبّاس(علیه السلام)، شهادت خامس آل عبا علیهم السلام را ذکر کرده) و چنان که از شیخ مفید و ابن طاوس همین قول نقل شده است و از کتاب ابی مخنف نقل شده که عبّاس (علیه السلام) قبل از همه و اول شهید بوده است.


 

PostHeaderIcon حرم امام حسین (ع) چگونه ساخته شد؟

+ 0
+ 0
مقالات - اطلاع رسانی
برخی معتقدند قبیله‌ی بنی‌اسد که پیکر شهدای کربلا را دفن کردند، ساختمانی هم برای آرامگاه امام (ع) ساختند و برخی دیگر می‌گویند، نخستین آرامگاه به‌دست مختار ثقفی برای امام حسین (ع) ساخته شد.
کد خبر:نخستین نشانه‌ی محل دفن پیکر امام حسین (ع) یک درخت سدره بود و امروز معماری باشکوه حرم این امام، یکی از پرازدحام‌ترین مکان‌های مقدس شیعیان است؛ بنایی که بارها مورد هجوم دشمنان قرار گرفت، اما امروز با نشانه‌هایی از هنر هنرمندان ایرانی، مانند یک نگین در کربلا می‌درخشد.

 

PostHeaderIcon کلّ ارض کربلا و کلّ یوم عاشورا

+ 0
+ 0
مقالات - اطلاع رسانی
"قرن هاست که کار از کار گذشته است... اما‌ ای دل، نیک بنگر که زبان رمز، چه رازی را با تو باز می‌گوید: ‌کلّ ارض کربلا و کلّ یوم عاشورا. یعنی اگرچه قبله در کعبه است، اما فَاَینَما تُوَلّوا فَثَمَّ وَجهُ اللهِ. یعنی هر جا که پیکر صد پاره تو بر زمین افتد، آنجا کربلاست"

فرارو- مرتضی آوینی*؛امام ایستاد و خطبه‌ای کربلایی خواند: «اما بعد... می‌بینید که کار دنیا به کجا کشیده است! جهان تغییر یافته، منکَر روی کرده است و معروف چهره پوشانده و ازآن جز ته مانده ظرفی، خرده نانی و یا چراگاهی کم مایه باقی نمانده است.» «زنهار! آیا نمی‌بینید حق را که بدان عمل نمی‌شود و باطل را که ازآن نهی نمی‌گردد تا مؤمن به لقای خدا مشتاق شود؟ پس اگر اینچنین است، من درمرگ جز سعادت نمی‌بینم و در زندگی با ظالمان جز ملالت. مردم بندگان حلقه به گوش دنیا هستند و دین جز بر زبانشان نیست؛ آن را تا آنجا پاس می‌دارند که معایش ایشان از قِبَل آن می‌رسد، اگر نه، چون به بلا امتحان شوند، چه کم هستند دینداران.»

 

كتابهاي مقتل و روضه
جستجو
اوقات شرعی

حاضرین در سایت
ما 33 مهمان آنلاین داریم
در محضر امام حسين (عليه السلام)
توكل
قالَ الاْمامُ الْحُسَيْن (عليه السلام): إنَّ الْغِني وَ اْلِعزَّ خَرَجا يَجُولانِ، فَلَقيا التَّوَكُلَّ فَاسْتَوْطَنا ؛ امام حسين (عليه السلام)فرمودند: عزّت و بي نيازي ـ هر دو ـ شتاب زده به دنبال پناهگاهي مي دويدند، چون به توكّل برخورد كردند، آرامش پيدا نموده و آن را پناهگاه خود قرار دادند. مستدرك الوسائل، ج 11، ص 218، ح 15
آمار بازدیدکنندگان
788امروزmod_vvisit_counter
270دیروزmod_vvisit_counter
1058این هفتهmod_vvisit_counter
3791هفته گذشتهmod_vvisit_counter
12937این ماهmod_vvisit_counter
16951ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1460968کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 33 مهمان حاضر
IP شما: 54.226.179.247
 , 
امروز: 02 بهمن 1396
مطالب سایت

بازکردن | بستن