PostHeaderIcon جديدترين مطالب

PostHeaderIcon پربيننده ترين

PostHeaderIcon پایگاه اطلاع رسانی تخصصی عاشورا پژوهي

PostHeaderIcon از روزگار علی(ع) و حسین(ع) تا عصر شبکه های اجتماعی

+ 83
+ 0
درسهای عاشورا - حفظ مقدسات اسلامی
تأملات امروزی در نسبت ما و عاشورا
اگر حسین(ع) در عصر اینترنت بود و "هل من ناصر ینصرنی" را در فضای مدرن امروز منتشر می کرد، حتماً هزاران هزار نفر آن را لایک می کردند، هزاران بار این پیام به اشتراک گذاشته می شد و پیامش سایت به سایت و گوشی به گوشی می چرخید ولی چند نفر جان شان در در دست می گرفتند و خود را قربانی راه حسین(ع) می کردند؟

- حسین(ع) ، بلندبخت تر از پدر نازنین اش بود. او یاران اندکی داشت، تنها 72 تن؛ اما همه یارانش "یار" بودند. علی(ع) اما بسیار بیش از این ها سرباز در رکاب داشت اما سره و ناسره ، نامطمئن!
علی(ع) رنج بیشتری از فرزندش کشید، یاران "نایار" پیرش کردند.


 

PostHeaderIcon پيام عاشورا

+ 0
+ 0
درسهای عاشورا - حفظ مقدسات اسلامی

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 13 آبان 1393 ساعت 15:51)

 

PostHeaderIcon غوغا و شور حسینی در سراسر عالم خاکی

+ 0
+ 0
مقالات - اطلاع رسانی
مردم جهان برای قتیل العطشان سیه پوشند؛
عزاداری برای حسین (ع)، عباس (ع) و شهدای کربلا در کشورهای اروپایی، آمریکایی و آفریقایی اما فضایی متفاوت دارد که «تابناک» به جمع بندی گزارش‌هایی متفاوت و مفصل را از عزاداری در چندین کشور دیگر می‌پردازد: ترکیه، آلمان، کانادا، تیرینیداد و...

در ایام عاشورا و تاسوعا، شور حسینی سراسر عالم خاکی را در بر می‌گیرد و عزاداران حسینی در نقطه نقطه جهان به عزاداری می‌پردازند اما عزاداری در کشورهای غربی به آیین‌های و فضای متفاوتی همراه است.


به گزارش «تابناک»، نهم و دهم محرم داغ را بر دل هر آزادی‌خواهی تازه می‌کند؛ آن هنگام که حسین و یاران صدیقش برای دفاع از حق و حقیقت مقابل لشگر اشقیاء ایستادند و حق را برای عافیت طلبی قربانی نکردند. امروز و فردا نه تنها جهان تشیع، بلکه گوشه‌های دیگری از اروپا، آمریکا و حتی آفریقا سیاه پوش است و مسلمانان به یاد حسین (ع) به عزاداری می‌پردازند.


 

PostHeaderIcon لهوف، مقتلی بی‌بديل که داغ عشاق حسین (ع) را تازه می‌کند

+ 0
+ 0
مقالات - اطلاع رسانی
برگ‌هایی از عاشورا «۸»؛
حمید بن مسلم عضدی، یکی از این واقعه‌نگاران کربلا بود. عقبةبن سمعان، غلام حضرت رباب، زن امام حسین ـ علیه السلام ـ هم از این دسته است و برخی دیگر از کسانی که در واقعه کربلا مجروح شدند و زنده ماندند، اینها هم واقعه را نقل کرده‌اند...

تاریخ نگاری اسلامی در بخش تاریخ‌نگاری عمومی شامل کتاب‌هایی می‌شود که معمولا به نام نویسندگان و مؤلفانشان مشهورند. در این کتاب‌ها اتفاق‌های کلی تاریخ روایت می‌شود؛ مثل تاریخ طبری، تاریخ یعقوبی، تاریخ مسعودی، تاريخ الاسلام ذهبي و... .


 

PostHeaderIcon دینانی: حسین(ع) تلاقی عشق و عقل است

+ 0
+ 0
مقالات - اطلاع رسانی
برگ‌هایی از عاشورا «6»؛
اگر عقل بخواهد به جسمانيت بيايد در انبياء(ع) و اوليا(ع) پياده مي‌شود و پياده شده است. اين حرف را با دو حديث تأیید می‌کنم که هر دو در اصول کافي آمده است؛ يکي اينکه «اول ما خلق الله العقل» نخستين مخلوق عقل است. حديث ديگر مي‌گويد: «اول ما خلق الله نوری» اولين مخلوق نور من است...

دوستی و دشمنی عقل و عشق حکایت جدیدی نیست؛ اما مصادیق آن گوناگون و هر چقدر هم تکراری باشد، برای انسان شنیدنی است و به یاد ماندنی؛ به‌ويژه آنکه نزاع این دو در معرکه کربلا باشد و حماسه‌گردانش حسین(ع).


 

كتابهاي مقتل و روضه
جستجو
اوقات شرعی

حاضرین در سایت
ما 38 مهمان آنلاین داریم
در محضر امام حسين (عليه السلام)
نشانه امام عادل
امام حسين عليه ‏السلام در نامه‏اش به كوفيان نوشتند: فَلَعَمْري ، ما الإمامُ إلّا الحاكمُ بالكِتابِ ، القائمُ بالقِسْطِ، الدّائنُ بِدِينِ الحَقِّ ، الحابِسُ نَفْسَهُ على ذاتِ اللّه‏؛ به جان خودم سوگند، امام و پيشوا كسى نيست مگر آن كه بر اساس كتاب خدا حكومت كند، عدل و داد را بر پا دارد، پايبند دين حق باشد و خود را وقف در راه خدا كند. [ الإرشاد : 2 / 39]
آمار بازدیدکنندگان
793امروزmod_vvisit_counter
270دیروزmod_vvisit_counter
1063این هفتهmod_vvisit_counter
3791هفته گذشتهmod_vvisit_counter
12942این ماهmod_vvisit_counter
16951ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1460973کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 38 مهمان حاضر
IP شما: 54.226.179.247
 , 
امروز: 02 بهمن 1396
مطالب سایت

بازکردن | بستن